TZ: LowCost Race 5.0 odstartuje 3. srpna

LowCost Race 5.0 odstartuje 3. srpna

28. června 2018, Praha

Chcete si letos užít dobrodružství z pohodlí vašeho domova? Sledujte LowCost Race a bavte se příběhy týmů, které se během 10 denního závodu po Evropě budou snažit projet co nejvíce ze 40 míst (tzv. checkpointů), kde budou plnit šílené výzvy. To vše musí zvládnout splnit a utratit při tom co nejméně peněz.

Jak můžete závod sledovat?

Průběh LowCost Race můžete sledovat od 3. do 13. srpna na stránce www.lowcostrace.com, kde můžete sledovat, kde se týmy právě nacházejí a co prožívají. Výběr fotek a videí od týmů potom můžete sledovat na facebookové stránce LowCost Race.

Jaké budou výzvy?

Letošní checkpointy a výzvy se týmy dozví 3 dny před závodem. Vloni týmy měly na výběr například z těchto úkolů: stopnout si letadlo nebo loď, dostat se během závodu samostatně do rádia či jiných médií, svolat místní k ranní rozcvičce, nechat se pozvat na svatbu, říkat celý den na vše ano ve výzvě Yes Man apod.

Jak se ukázalo, podobné výzvy nebyly pro týmy žádný problém a diváci se královsky bavili nad kreativitou, s jakou týmy některé zdánlivě nemožné úkoly splnily. Máte se tedy i letos na co těšit!

Jaká jsou pravidla závodu?

Do LowCost Race měli zájemci možnost se přihlásit rovnou do dvou kategorií. Pro ty, kteří nejsou příliš soutěživí a nezajímá je sdílení zážitků na sociálních sítí byla kategorie Joypacker. Naopak pro ty, které motivuje sdílet své zážitky online byla kategorie Racepacker, o kterou letos bojovalo téměř 42 týmů.

Hlasováním se pak do finálního kola probojovalo 20 týmů, ze kterých o LowCost Weekendu plného výzev organizátoři vybrali 10 týmů, které tuto kategorii budou reprezentovat a diváci je mohou sledovat.

S sebou na start si týmy v obou kategoriích mohou vzít hotovost ve výši maximálně 100 € na hlavu. Za její útratu během závodu však budou ztrácet body. Cílem závodu je ukázat, že cestovat se dá i bez peněz, aniž by o ně žebrali. Stačí být kreativní a najít jiné způsoby, jak se lidem odvděčit. 

Po cestě si budou týmy moci vydělat například buskingem (uměleckou produkcí za dobrovolný příspěvek do klobouku) a veškeré finance vydělané během cesty se do ztráty bodů nepočítají.

Je jen na týmech, jak si cestu naplánují. Je stanoveno 40 checkpointů po celé Evropě, které ale mají různou bodovou hodnotu podle obtížnosti jejich dosažení a vzdálenosti od Prahy.

Další informace a kontakty:

Celé znění pravidel a další informace najdete na www.lowcostrace.com

Otázky směřujte na hlavního organizátora závodu Mikyho Škodu: miky@lowcostrace.com nebo +420 721 936 801

LowCost Race

Poprvé se závod konal jako program pro kamarády a blízké okolí v roce 2014, přihlásily se 3 týmy. Počet přihlášených v roce 2016 narostl na 39, v roce 2017 na téměř 100 a letos se přihlásilo téměř 200 týmů. Zakladatel Miky Škoda sám projel Evropu s téměř nulovým rozpočtem a následně si po placených dovolených uvědomil, že často právě díky absenci peněz zažívá ty nejlepší zážitky. Bez peněz má totiž člověk větší tendenci poznávat místní lidi a každý den hledat kreativní řešení, jak zajistit svoje základní potřeby. Zpočátku cestoval proto, aby našel jiný domov, ale postupně začal zjišťovat, že se v Čechách žije ze všeho nejlépe. Jediné, co tu podle jeho zkušeností chybí, je důvěra v sebe a v dobro v druhých lidech. Tento postoj se Miky snaží v Čechách změnit spolu s organizací LeapMakers, kterou založil a mimo jiné zaštiťuje právě LowCost Race. Propojením osobních zkušeností a myšlenek skautingu, kde Miky působí, vznikl závod, který účastníkům pomáhá otestovat své limity, důvěřovat lidem a posunout hranice komfortní zóny. To je podle něj jednou z nejpraktičtějších zkušeností do běžného života.

Termín konání LowCost Race 5.0: Od 3. do 13. srpna